Akcesoria do klimatyzacji

Pompki skroplin

pompka skroplinW przypadku klimatyzatorów naściennych najczęściej stosuje się grawitacyjne odprowadzanie skroplin. Jednak rurka musi być tak wyprowadzona, by istniał odpowiedni spadek. Jest to niezbędne, by skropliny swobodnie spływały z jednostki wewnętrznej. Ze względu na to, że w systemie nie ma żadnego ciśnienia wskazany będzie jak największy spadek. Jeśli jest to niemożliwe stosuje się właśnie pompki do skroplin, dzięki którym będzie można odprowadzać wodę do dowolnego miejsca. Nawet małe pompki poradzą sobie z odprowadzeniem wody na wysokość nawet 10 metrów powyżej jednostki. Trzeba jednak pamiętać, że takie klimatyzatory muszą być regularnie czyszczone i serwisowane. Jest to związane z tym, że przepływ wody jest zmniejszony. Mniejsza średnica będzie wpływać na to, że będą się bardziej osadzać zanieczyszczenia. To niestety może doprowadzić do zniszczenia całego urządzenia.

 

Filtry do klimatyzacji

filrt do klimatyzacjiOprócz standardowych filtrów powietrza w klimatyzatorach stosuje się również dodatkowe elementy, które maja sprawić, że będzie większe oczyszczenie przepływającego powietrza. Filtry odpowiadają między innymi za jakość wydostającego się powietrza. Będą prowadzić do usuwania zanieczyszczeń i bakterii i dzięki temu sprzęt będzie bezpieczniejszy dla zdrowia. Mogą również pochłaniać nieprzyjemne zapachy i często są nasączone specjalnymi olejkami, dzięki temu oddają konkretną woń.

 

Uniwersalne piloty sterujące

uniwersalny pilot sterujący do klimatyzacjiCoraz więcej systemów klimatyzacyjnych oferowanych jest ze specjalnymi pilotami, dzięki którym będzie można lepiej sterować takimi urządzeniami. Okazuje się jednak, że takie sprzęty często się psują, wtedy warto sięgnąć po jakiś uniwersalny pilot.

 

Uchwyty do mocowania jednostek zewnętrznych

uchwyt do mocowania jednostki zewnętrznejSpecjalne uchwyty są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim będzie można mocować jednostki zewnętrzne sprzętów. Są one oferowane jako elementy stałe, przesuwne bądź też składane. Dzięki nim będzie można łatwiej montować klimatyzatory i następnie je regulować dzięki czemu będzie można ustawić dobrze klimatyzatory.