Klimatyzacja – oferta

klimatyzacjaNiemalże każdy z nas spędza większość swojego czasu w domu i w pracy, nierzadko w zamkniętych pomieszczeniach. Niezwykle istotną rzeczą w takich miejscach są parametry powietrza, które w ogromnym stopniu mogą wpływać zarówno na nasz komfort, jak i stan zdrowia.

 

Określenie komfortu cieplnego stosowane jest w odniesieniu do szeregu parametrów powietrza, które decydują o naszym dobrym samopoczuciu. Określenie to jest jednak bardzo szerokie – idealne dla nas parametry mogą różnić się od siebie między innymi w zależności od pory roku, naszej aktywności fizycznej czy też indywidualnych preferencji i uwarunkowań.

Istnieje szeroka literatura mówiąca nam, jakie warunki powinny zostać spełnione abyśmy mogli w danym pomieszczeniu osiągnąć pełen komfort cieplny. Temperatura w pomieszczeniu powinna oscylować się w granicach 18 – 24 C, zaś wilgotność powietrza wynosić 35%-75%. Jakiekolwiek wyraźne odstępstwa od tych reguł powodują niezbyt przyjemne odczucia; może to być zbyt wysoka wilgotność lub też poczucie suchości.

Kolejną niezwykle ważną rzeczą, która w ogromnym stopniu może wpływać na nasze samopoczucie jest czystość powietrza. Niestety, bardzo często zaniedbujemy tę kwestię i nieświadomie spędzamy sporo czasu w otoczeniu powietrza, które może nawet wywoływać u nas mnóstwo groźnych chorób. W dłuższej perspektywie coś takiego przyczynia się do rozmaitych alergii czy bólów głowy, przez co warto tego unikać.

Bez zapewnienia sobie odpowiedniej czystości powietrza nigdy nie będziemy mogli cieszyć się w biurze zadowalającym komfortem. Jest to dodatkowo ważne w miejscach, w których wymagana jest jak najwyższa sterylność, takich jak na przykład gabinety stomatologiczne. Jeśli chcemy zadbać o powietrze w pomieszczeniu o niewielkiej kubaturze, to najlepszym rozwiązaniem będzie klimatyzator ścienny. Takie urządzenia mają bardzo dobre właściwości grzewcze oraz chłodnicze. Zwykle stosuje się w nich wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych, co pozwala na korzystanie z nich właściwie w każdych warunkach. Do innych popularnych rozwiązań należą również klimatyzatory kasetonowe oraz kanałowe.

 

Działalność naszej firmy opiera się na doborze i montażu urządzeń oraz na pełnej obsłudze w zakresie serwisu, również w okresie pogwarancyjnym.

klimatyzacjaZakres usług świadczonych w zakresie klimatyzacji:

- klimatyzacja - split, multi split

- VRV

- agregaty do central wentylacyjnych

 
Kontakt:
 

KLIMASERV.pl

PrestigeVent Sp.z.o.o.

Os. Centrum E18 

31-934 Kraków

Tel: 12 307-16-16

kontakt@klimaserv.pl

www.klimaserv.pl