Osuszacz kanałowy. Jego funkcje, wartość i zalety

Czystość powietrza zależy od wielu czynników, które przyczyniają się do dobrego samopoczucia. Optymalny poziom wilgotności powietrza wynosi 45-60%. Często pomieszczenia nie mogą zagwarantować wysokiego poziomu wilgotności powietrza, co prowadzi do dyskomfortu.

W takim przypadku z pomocą przychodzi specjalny sprzęt, który zapewni maksymalny komfort i poprawi samoocenę.

Dziś przyjrzymy się sytuacji, gdy w pomieszczeniu panuje wysoki poziom wilgotności. Dowiemy się, w jaki sposób można wykorzystać systemy osuszania do zrównoważenia poziomu wilgotności, z jakich urządzeń najlepiej skorzystać oraz jakie są ich zalety i możliwości.

Mycond oferuje serię osuszaczy kanałowych MSHA(C), które są w pełni zautomatyzowane i przyjazne dla użytkownika. Przyjrzyjmy się bliżej ich funkcjonalności i możliwościom.

Osuszacze kanalizacyjne serii MSHA(C) wyposażone są w dwa stopnie filtracji. Po pierwszym etapie filtracji oczyszczone powietrze jest odprowadzane do parownika, gdzie wilgoć skrapla się i jest odprowadzana do odpływu, co powoduje osuszenie powietrza. Osuszone powietrze przechodzi następnie przez skraplacz, gdzie jest podgrzewane, a następnie przechodzi przez końcowy etap filtracji w celu usunięcia pyłu i drobnoustrojów. Szybkość separacji: 28 - 1000 ltr/d. Powietrze jest sterylizowane lampami UV i jonizowane jonami ujemnymi.

Seria jest dostępna w różnych wersjach, aby umożliwić wybór najbardziej optymalnego wariantu:

MSHA(C) - S. Jednostrumieniowa suszarka kanałowa

Seria osuszaczy MSHA(C) -S jest wyposażona w dwa różne filtry G5 i F7 do usuwania pyłu i innych zanieczyszczeń, lampę UV-C i jonizator z jonami ujemnymi.

Zalety:

  • Obudowa wykonana z walcowanej na zimno blachy stalowej pokrytej epoksydową powłoką proszkową;
  • Parownik i skraplacz pokryte farbą epoksydową;
  • Urządzenie jest przeznaczone do pracy ciągłej 24/7.

MSHA(C) - X. Osuszacz kanałowy z nawiewem świeżego powietrza

System ten realizuje wlot świeżego powietrza z ulicy, które jest mieszane z powietrzem recyrkulacyjnym w pomieszczeniu. Powietrze jest oczyszczane światłem ultrafioletowym i jonizowane jonami ujemnymi.

Zalety:

  • Obudowa wykonana z walcowanej na zimno blachy stalowej pokrytej epoksydową powłoką proszkową;
  • Funkcja wlotu i wylotu świeżego powietrza;
  • Niezawodna i wydajna sprężarka zapewniająca ciągłą i niezawodną pracę.

MSHA(C) - E. Osuszacz kanałowy z odzyskiem ciepła.

Świeże powietrze jest ogrzewane w jednostce odzysku ciepła dzięki ciepłu pochodzącemu z powietrza wylotowego. Ta metoda osuszania jest uważana za idealną do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach.

Zalety:

  • Obudowa wykonana jest z walcowanej na zimno blachy stalowej pokrytej epoksydową powłoką proszkową;
  • Rekuperator PET można myć podczas konserwacji;
  • Taca ociekowa kondensatu wykonana ze stali nierdzewnej SUS304, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym korozją.

Odpowiednie do zastosowania:

Osuszacze MSHA(C) nadają się do basenów, pomieszczeń dla przemysłu, fabryk, pomieszczeń czystych i domów prywatnych w obszarach o wysokim poziomie wilgotności.

Podsumowanie:

Aby wybrać najbardziej idealny wariant osuszacza, należy kierować się własnymi potrzebami, kryteriami i budżetem.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, prosimy o kontakt z naszymi specjalistami Aclima, którzy z przyjemnością doradzą i odpowiedzą na wszelkie pytania.