Jaki wybrać klimatyzator – split czy przenośny?

Jeszcze nie tak dawno klimatyzatory były luksusem, ale ten stan rzeczy obecnie się zmienia ponieważ tak naprawdę coraz więcej osób po nie sięga.

wybór klimatyzatoraMożna wybierać klimatyzatory split oraz przenośne. Warto jednak dobrze się zastanowić jaki klimatyzator będzie najlepszy, czy sprawdzi się forma przenośna czy też klimatyzator z dwóch części określony jako split. Wszystkie klimatyzatory oczywiście chłodzą powietrze ale w sprzedaży są również takie, które je ogrzewają.

Jak dobrać moc klimatyzatora?

Jeśli chcemy dobra odpowiedni klimatyzator powinniśmy przeprowadzić stosowne obliczenia, które można również wykonać przy pomocy osoby, która sprzedaje klimatyzatory i doskonale znają ich funkcjonowanie.

Jaki klimatyzator - przenośny czy stacjonarny?

klimatyzator przenośnyKlimatyzator o przenośnym charakterze będzie praktyczniejszy ponieważ można go stawiać w takim miejscu, gdzie będziemy akurat chcieli sobie schłodzić powietrze. Jednak takie urządzenia mają mniejszą wydajność i co za tym idzie nie zawsze będą się dobrze sprawdzać. Chodzi bowiem o to, że z klimatyzatora musi być odprowadzone ciepłe powietrze i wtedy będzie mniejsza jego wydajność. Również do minusów zaliczyć trzeba stosunkowo duży hałas jaki robią takie klimatyzatory. Dlatego dźwięk warto sobie sprawdzić już przed zakupem urządzenia.

Jaki klimatyzator - split czy monoblokowy?

Klimatyzatory stacjonarne mają najczęściej typ split. Składają się więc z dwóch jednostek ze sobą połączonych. Zewnętrzną część ustawia się zaraz za oknem, które musi być uchylone. Takie klimatyzatory bardzo dobrze funkcjonują i obecnie są prawdopodobnie jednym z najczęściej wykorzystywanych. Jednostka zewnętrzna znajduje się na ścianie budynku natomiast wewnętrzna w pomieszczeniu, które będzie chłodzone. Obie jednostki są połączone rurami, którymi płynie chłodniczy czynnik. Taką instalację powinna wykonywać i napełniać osoba, która będzie do tego odpowiednio przygotowana.