Jaki wybrać klimatyzator?

Klimatyzatory przenośne

Klimatyzator przenośny jest bardzo prostym rozwiązaniem, ponieważ nie musimy uszkadzać ściany w celu jego wmontowania. Jedyne czego potrzebujemy, aby taki sprzęt działał to bliskość okna, przez które elastyczną rurą wypompujemy ciepłe powietrze z mieszkania. Niestety, klimatyzatory przenośne są mało efektywne i hałaśliwe oraz zajmują miejsce w mieszkaniu.

Klimatyzatory typu Split

Klimatyzator typu SplitTe klimatyzatory składające się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej można kupić w różnych wersjach, które zależą głównie od sposobu ich montażu. Najwięcej osób decyduje się jednak na klimatyzatory ścienne, które występują w przeróżnych kolorach i wzorach. Dzięki temu taki klimatyzator możemy bez problemu zainstalować w salonie czy sypialni, nie martwiąc się, że zaburzy wystrój wnętrz naszego mieszkania czy domu. Oprócz tradycyjnego już koloru białego, taki klimatyzator możemy również nabyć w barwach metalicznych, wykończonych drewnem, chromem czy nawet przyciemnianym lustrem. Jeśli zatem znajdziemy odpowiedni wzór, klimatyzator może być naprawdę niezwykłą dekoracją. W pomieszczeniach wysokich najlepiej sprawdzają się klimatyzatory podsufitowe, ale dużym powodzeniem cieszą się również klimatyzatory podłogowe, które podobne są do grzejników. W pomieszczeniach z podwieszanymi sufitami często stosuje się też klimatyzatory kasetonowe, które posiadają jednostkę zewnętrzną. Montowana jest ona głównie na balkonach, elewacji czy dachu. Jednostki są połączone miedzianymi, izolowanymi rurkami, dlatego najlepiej gdy są one blisko siebie.

Multisplit

MultisplitZ pomocą tego systemu możemy stworzyć zespół klimatyzujący kilka pomieszczeń w tym samym czasie. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, gdy dopiero projektujemy dom i już myślimy o zamontowaniu klimatyzacji. Dzięki zastosowaniu klimatyzatorów kanałowych, zimne powietrze jest rozprowadzane właśnie kanałami, które są zakończone anemostatami zainstalowanymi na ścianie czy suficie.