Jak znaleźć najlepszy klimatyzator okienny

Jeśli twoja przestrzeń życiowa nie ma lub nie pozwala na centralne powietrze, już wiesz, jak gorąco i nędznie robi się w lecie. Jednak dzięki różnorodnym jednostkom klimatyzacji okiennej dostępnym obecnie na rynku nie musisz już stawiać czoła tym cieplejszym miesiącom ze zgrozą i męką.

Ciesz się komfortem zapewnionym przez instalację mini klimatyzatora okiennego. Jeśli chcesz chłodzić mniejszy obszar, taki jak kawalerka lub pokój w akademiku, ogranicz hałas, zaoszczędź miejsce i pieniądze, kupując mini klimatyzator okienny.

W tym przewodniku dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o mini klimatyzatorach okiennych. Przedstawiamy pięć czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby pomóc Ci znaleźć najlepszy klimatyzator okienny: rozmiar, wydajność energetyczną, instalację, recenzje i gwarancje.

CO TO JEST MINI KLIMATYZATOR OKIENNY?

W przeszłości okienne urządzenia klimatyzacyjne były głośne i nieefektywne. Dzisiejsze modele charakteryzują się ulepszonymi konstrukcjami wentylatorów i sprężarek, które pomagają jednostkom pracować ciszej, zapewniając jednocześnie lepszy przepływ powietrza. To, co odróżnia klimatyzatory okienne mini od standardowych, to ich rozmiar i potencjał wydajności.

Mini klimatyzatory okienne chłodzą obszary o powierzchni 100-300 stóp kwadratowych. Wydajność energetyczna tych mniejszych jednostek zazwyczaj wynosi średnio 5 000-6 500 BTU (British Thermal Units): im wyższa wartość BTU, tym wyższy koszt eksploatacji urządzenia.

Klimatyzatory wymagają zazwyczaj 20 BTU na każdą stopę kwadratową powierzchni mieszkalnej. Jednak liczba BTU potrzebna do schłodzenia pomieszczenia zależy również od innych czynników, takich jak ilość cienia lub światła słonecznego w pomieszczeniu oraz od tego, czy w pomieszczeniu działa sprzęt elektroniczny.

Jak sama nazwa wskazuje, aby użyć mini klimatyzatora okiennego, urządzenie jest instalowane w oknie i wykorzystuje pobliskie gniazdko elektryczne do zasilania. Małe jednostki mogą być podłączone do dowolnego obwodu 15-20 amperów, 115 V, który nie obsługuje innych głównych urządzeń. Najlepsze jednostki klimatyzatorów okiennych pasują nawet do najmniejszych okien, takich jak te o szerokości mniejszej niż dwie stopy. Wiele z dzisiejszych małych jednostek okiennych może być sterowanych za pomocą pilota lub nawet aplikacji na smartfona.

5 KROKÓW DO ZNALEZIENIA NAJLEPSZEGO MINI KLIMATYZATORA OKIENNEGO

Możesz określić najlepszy klimatyzator okienny dla swoich potrzeb, biorąc pod uwagę pięć poniższych czynników.

Rozmiar

Rozpoczynając poszukiwania nowej jednostki klimatyzacji okiennej, należy określić optymalny rozmiar dla danych okoliczności. Po pierwsze, zmierz okno, aby zobaczyć, ile masz miejsca. Następnie, znajdź dokładną ilość metrów kwadratowych, które musisz schłodzić. Na koniec rozważ, jak dużo bezpośredniego światła słonecznego lub cienia dostaje pokój.

Wszystkie te rozważania będą lepiej informować o stopniu BTU Twoja przestrzeń wymaga. Energy Star oferuje doskonały wykres BTU dla odniesienia.

Klasyfikacja efektywności energetycznej

Wydajność klimatyzatora okiennego Mini jest reprezentowana przez jego współczynnik efektywności energetycznej (EER). Liczba ta jest stosunkiem wydajności chłodniczej jednostki w BTU do mocy wejściowej w watach. Szukaj urządzenia o wyższym współczynniku EER, aby uzyskać największą wydajność i zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd.

Instalacja

Podczas gdy większość mini klimatyzatorów okiennych można zainstalować w stylu "zrób to sam", przed przystąpieniem do instalacji należy zapoznać się z instrukcją instalacji. Przeczytaj instrukcje, aby upewnić się, że czujesz się komfortowo i masz wystarczające kwalifikacje, aby podjąć się instalacji samodzielnie. Jeśli okaże się, że proces jest zbyt wyczerpujący, skontaktuj się z lokalnym specjalistą HVAC, aby zainstalować urządzenie dla Ciebie.

Opinie o mini klimatyzatorach okiennych

Innym ważnym czynnikiem, który należy rozważyć przed zainwestowaniem w mini klimatyzator okienny, są recenzje. Odwiedź strony internetowe raportów konsumenckich, strony produktów sklepów z artykułami do domu i inne witryny z recenzjami detalicznymi, aby zobaczyć, co eksperci i nabywcy myślą o różnych modelach. Kilka istotnych obszarów wydajności, na które należy zwracać uwagę, to zadowolenie klienta, łatwość instalacji, niezawodność i konserwacja.

Gwarancje

Kiedy dokonujesz ważnego zakupu urządzenia, powinieneś być poinformowany o polityce gwarancyjnej związanej z produktem. Dotyczy to jednostek mini klimatyzatorów okiennych, ponieważ niektóre firmy mogą zapewnić różne poziomy ochrony i wymiany w przypadku problemów z częściami lub mechanicznymi.

Choć średnia żywotność klimatyzatora okiennego wynosi około 10 lat, długowieczność jednostki może zależeć od innych czynników, takich jak stopień użytkowania i poziom utrzymania. Niektóre firmy oferują gwarancje, które trwają przez cały oczekiwany okres eksploatacji urządzenia, podczas gdy inne oferują płaską pięcioletnią gwarancję na części. Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji rozejrzeć się i porównać opcje gwarancji.